Licznik odwiedzin

Wizyty: [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
62
200
292

-92
W tym tygodniu:
W tamtym tygodniu:
Dwa tygodnie temu:
262
1640
1403

+237
W tym miesiącu:
W tamtym miesiącu:
Dwa miesiące temu:
1577
7739
8625

-886

Łącznie
odwiedziło nas: 127 993

Kto nas odwiedza ?

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Translator

English French German Hungarian Italian Russian

Statystyki serwisu

Użytkowników : 74
Artykułów : 437
Zakładki : 13

Zdaniem Proboszcza...

5 lutego 2012r.

Styczeń to miesiąc intensywnych spotkań z parafianami. Myślę tu nie tylko o kolędzie – zresztą bardzo miłej, lecz także o spotkaniach opłatkowych z rozmaitymi grupami parafian. Dawały one okazję do wspólnej modlitwy, kolędowania a także do poznania się i wymiany zdań na wiele tematów dotyczących życia społecznego, religijnego czy rodzinnego. Dla mnie była to okazja do poznania tego co jest ważne dla parafian a także sposobu patrzenia na wiele zjawisk społecznych. Każdy duszpasterz nie jest zawieszony w próżni lecz działa w pewnym środowisku o określonych potrzebach, kulturze i mentalności. Musi mieć świadomość tych aspektów, które są ważne w pracy formacyjnej. Duszpasterz to nie ten, który świadczy usługi religijne lecz ten, ma za zadanie nieść przekaz Bożej prawdy i skłaniania ludzi do pójścia za nią. Członkowie rozmaitych grup duszpasterskich, jak odczułem, są zatroskani o wspólnotę naszej parafii. Wyrażali wiele postulatów co do sposobu funkcjonowania, stawiali pytania na które chętnie odpowiadałem. Mając na uwadze pewne wnioski z Misji Świętych zaproponowałem wprowadzenie modlitwy zwanej Liturgią Godzin na wzór modlitwy odmawianej codziennie przez kapłanów a zwanej skrótowo brewiarzem. Propozycja spotkała się z zainteresowaniem i już wkrótce pojawi się w naszym kościele ten rodzaj modlitwy zwanej też brewiarzem świeckich. Otóż rano 20 minut przed mszą o godz. 8.00 będzie odmawiana „Jutrznia” a wieczorem 20 minut przed godz. 18.00 będą odmawiane „Nieszpory”. Początkowo modlitwę prowadzić będą kapłani do momentu wdrożenia się parafian i naturalnym wyłonieniu osób mogących przewodniczyć takiej modlitwie. Już dzisiaj zachęcam do zaznajamianie się z tą forma modlitwy Kościoła.  

Informacje duszpasterskie - IV Niedziela Wielkiego Postu Drukuj Email
Wpisany przez ks. Ryszard Piasecki   
środa, 17 marca 2010 14:47
  • Rekolekcje dla Szkoły Podstawowej Nr 9 oraz Miejskiego Gimnazjum Nr 1
    odbędą się w tym tygodniu – środa, czwartek i piątek. Program zamieszczony jest na ostatniej stronie „Informacji”. Rodziców prosimy o pomoc dzieciom w przeżywaniu ich rekolekcji wielkopostnych.
    Program rekolekcji.
     
  • Grupa Duszpasterska Dzieci Niepełnosprawnych
    zaproszona jest na spotkanie w poniedziałek 15 marca o godz. 15.30. Rozpocznie się ono Drogą Krzyżową i krótkim nabożeństwem w kościele. Następnie w sali gimnastycznej MG Nr 1, wielkopostne ciasteczko i herbatka. Zapraszamy.
     
  • Nowennę do Ducha Świętego
    rozpoczyna w poniedziałek 15 marca o godz. 18.00 młodzież klas III Miejskiego Gimnazjum Nr 1 przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Bierzmowanie będzie 22 marca o godz. 18.00.
     
  • Uroczystość ku czci Ś. Józefa
    przypada w piątek 19 marca. Podczas uroczystych mszy o godz. 6.00; 7.00; 8.00; 18.00 będziemy czcili Opiekuna Zbawiciela i prosili o wstawiennictwo w naszych potrzebach.
     
  • Nowenna
    przed Uroczystością Św. Józefa 19 marca będzie codziennie po wieczornej mszy.
     
  • Spotkania modlitewno-formacyjne:
    Rycerstwo Niepokalanej – środa, 16.30;
    Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – środa, 19.00;
    Towarzystwo Przyjaciół WSD – środa, 19.00.
     
  • Msza św. dla niewidomych i niedowidzących
    będzie w dniach 21.03; 18.04; 20.06 o godz. 10.00 w kościele klasztornym Sióstr Służebniczek przy ul. Krakowskiej. Diecezjalna Pielgrzymka Niewidomych do Zabawy pod przewodnictwem bp-a Wiktora Skworca odbędzie się 15 maja 2010. Zapisy tel. 014 6825353; 014 67005746.
 
 

POLECAMY




Diecezja Tarnowska Konferencja Episkopatu Polski Gość Niedzielny