Licznik odwiedzin

Wizyty: [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
199
305
257

+48
W tym tygodniu:
W tamtym tygodniu:
Dwa tygodnie temu:
1669
2277
2738

-461
W tym miesiącu:
W tamtym miesiącu:
Dwa miesiące temu:
13005
15585
13507

+2078
W tym roku:
W tamtym roku:
54176
136694
-82518

Odwiedziło nas:
od uruchomienia tego licznika 541 492
od początku istnienia serwisu 1 011 304

Kto nas odwiedza ?

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Zdaniem Proboszcza...

19 kwietnia 2015r.

Słabość wiary katolików jest widoczna bardzo często w rozmaitych sytuacjach życiowych. Pomijam już brak uzasadnienia dlaczego chrzczę moje dziecko, ale przeraża mnie zupełna niewiedza co do osoby Jezusa Chrystusa. Zdarzają się nawet takie sytuacje, gdy ktoś coś nieco wie o Jezusie a zapytany o Chrystusa już nie wie kim On jest! Jak to możliwe w katolickim kraju, gdzie 40-50% chodzi regularnie do kościoła a pozostali od czasu do czasu? Odpowiedzi może być wiele: te najczęstsze odnoszą się w ogóle do wiary. Wiara to najczęściej wyuczony zasób informacji religijnych doniesionych jako tako do bierzmowania a później bardzo szybko zapomniany a może i nawet wyrzucony z pamięci jako coś zupełnie niepotrzebnego. Błąd w przygotowaniu do bierzmowania polega na tym, że w zasadzie zdanie egzaminu i zaliczenia praktyk pobożnościowych pozwalają na przyjęcie sakramentu, który jpo prostu może się przydać np. przy ślubie. Moim zdaniem bierzmować powinno się osoby dorosłe, świadome swojej wiary i odpowiedzialności przed Bogiem, które dobrowolnie pragną przyjąć tenże sakrament. Przygotowanie do sakramentu powinno obejmować cykl konferencji a także formację duchową prowadzoną przez parafie w stałych cyklach. Wtedy unikniemy analfabetyzmu religijnego widocznego obecnie. Z pewnością wiązać to może się z trudnościami czasowymi, sytuacjami życiowymi, ale przygotowanie i przyjęcie tego sakramentu będzie świadczyć o wartości tego daru dla danego człowieka. Z pewnością życie religijne tak wybierzmowanego potoczy się znacznie lepiej a wiara będzie bardziej reflektowana i będzie znacznie mniej sytuacji, w których przykładowo, ktoś wyraża zdziwienie, że żyjąc w związku nie sakramentalnym popełnia grzech ciężki. Kiedyś braki w wychowaniu religijnym uzupełniało środowisko np. matka przypominała synowi o spowiedzi wielkanocnej. Obecnie więzi środowiskowe są mocno rozluźnione lub zupełnie zanikły. Rodzice praktycznie nie mają wpływu na postawy nawet gimnazjalisty a będąc bezradnymi stają się często sojusznikami swoich dzieci i poddają wątpliwościom to co dotychczas było stałe i święte w ich życiu. 

Informacje duszpasterskie - XXIV Niedziela Zwykła Drukuj Email
Wpisany przez ks. Ryszard Piasecki   
sobota, 15 września 2012 00:00
 • Renowacja Misji Świętych
  będzie w dniach od 7 do 21 października. W pierwszym tygodniu swoje ćwiczenia duchowne będą mieli uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół średnich. Drugi tydzień będzie już dla wszystkich parafian. Zachęcam do udziału i tych, którzy nie mieli czasu w ubiegłym roku wziąć udziału w Misjach. Wszystkich zaś proszę o modlitwę w intencji renowacji Misji Świętych w naszej parafii, szczególnie grupy modlitewne i wspólnoty. 

 • Spotkania modlitewno-formacyjne:
  Rycerstwo Niepokalanej – środa – godz. 16.30;
  Towarzystwo Przyjaciół WSD – środa godz. 19.00;
  Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – środa godz. 19.00.

 • Spotkanie Grupy Dzieci Niepełnosprawnych
  będzie w poniedziałek 17 września o godz. 15.30. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z opiekunami.
   
 • Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę
  odbędzie się 23 września – główna uroczystość o godz. 11.00.  Szczegółowy program podany jest na afiszu.
   
 • Składka inwestycyjna
  przeprowadzona w ubiegłą niedzielę, w kopertach, przyniosła kwotę 11700 zł zaś ofiary złożone na tacę bez kopert wyniosły 5000 zł. Za wszelkie ofiary składamy podziękowanie. Przypominamy, że koszt renowacji posadzki wyniósł 25 tys. zł. Prosimy tych, którzy jeszcze nie mieli okazji włączyć się w sfinansowanie renowacji o złożenie ofiar w kopertach w najbliższą niedzielę.
   
 • Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa
  organizuje wyjazd na diecezjalne czuwanie modlitewne do Nowej Jastrząbki w dniu 21 września, wyjazd z Placu Solidarności o godz. 16.30, koszt 10 zł, zapisy w kancelarii lub tel. 14 6810593 (wieczorem do 19.09.12).

 • Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość
  przypadający w niedzielę 30 września odbędzie się w Szczepanowie. Krucjata Wyzwolenie Człowieka organizuje wyjazd do Szczepanowa – zapisy na poniedziałkowym spotkaniu Krucjaty.

 • Msza św. w intencji poległych i pomordowanych żołnierzy
  zorganizowana przez Zarząd AK Koło Terenowe Dębica  zostanie odprawiona 23 września o godz. 10.30 w Kościele Św. Jadwigi.
   
 • Koncert wokalno-organowy
  odbędzie się w sobotę 22 września w Kościele Ducha Świętego o godz. 19.00. Utwory wokalne zaprezentuje znakomity tenor Ks. Rafał Kobyliński z Poznania, zaś solowe utwory organowe wykona Łukasz Mateja z Krakowa.
   
 • Ks. Prałat Bronisław Marczyk,
  emerytowany proboszcz Parafii Pustków Osiedle zamieszkał na plebani naszej parafii. Ostatnio zamieszkiwał w Parafii Rzochów. Będzie służył pomocą w spowiedzi św. w miarę swoich sił. Serdecznie witamy Księdza Bronisława w naszej wspólnocie i życzymy spokojnych dni oraz Bożej pomocy i wielu jeszcze potrzebnych sił. Do życzeń dołączamy serdeczną modlitwę w intencji wrześniowego solenizanta.

   
 • Obowiązkowe spotkanie gimnazjalistów z klas trzecich,
  przynależących do naszej parafii, a uczęszczających do różnych gimnazjów, w czwartek o 17.30. Rozpoczęcie w Domu Św. Jadwigi. Na spotkanie przychodzimy z rodzicami! Prosimy o dopilnowanie tej sprawy, gdyż jest to bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy także tych, którzy, z różnych przyczyn, w ubiegłym roku szkolnym nie przyjęli tego sakramentu a pragną do niego przystąpić.
   
 • Spotkanie liturgiczno-formacyjne,
  przygotowujące do sakramentu bierzmowania, uczniów klas drugich gimnazjum mieszkających na terenie naszej parafii, w piątek o 16.15 w Domu Św. Jadwigi. Spotkanie jest obowiązkowe.
   
 • Msza wspólnotowa
  na rozpoczęcie roku formacyjnego Ruchu Światło-Życie,
  połączona z wręczeniem świec animatorskich odbędzie się we wtorek o godz. 18.00, po niej spotkanie rejonowe par animatorskich Domowego Kościoła.
 
 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

POLECAMY
Diecezja Tarnowska Konferencja Episkopatu Polski Gość Niedzielny