Licznik odwiedzin

Wizyty: [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
239
330
694

-364
W tym tygodniu:
W tamtym tygodniu:
Dwa tygodnie temu:
569
2935
2107

+828
W tym miesiącu:
W tamtym miesiącu:
Dwa miesiące temu:
569
10917
9692

+1225
W tym roku:
W tamtym roku:
94182
130439
-36257

Odwiedziło nas:
od uruchomienia tego licznika 444 804
od początku istnienia serwisu 914 616

Kto nas odwiedza ?

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Statystyki serwisu

Użytkowników : 7
Artykułów : 863
Zakładki : 12

Zdaniem Proboszcza...

31 sierpnia 2014r.

Nowy rok szkolny rozpoczyna się 1 września. Jak zwykle panuje wielki ruch organizacyjny – podręczniki, wyposażenie ucznia i jak słyszę koszty ponoszone przez rodziców rosną. Nie wiem dlaczego muszą następować tak częste zmiany w programach nauczania, czyżby następowały jakieś modyfikacje genetyczne rodzaju ludzkiego wymagające tak częstych zmian w szkole. Z nostalgią wspominamy czasy przejmowania starych podręczników za niewielką odpłatnością. Rodzice mogli pomagać skutecznie dzieciom w nauce, gdyż nie musieli zaznajamiać się z kolejnym podręcznikiem: Jaś, Kasia czy Agnieszka uczyli się w pierwszej czy trzeciej klasie z tych samych podręczników i co najważniejsze byli tak samo mądrzy. Teraz biedne  dziecko dźwiga nowe podręczniki i wcale nie jest ani mądrzejsze ani szczęśliwsze. Może ktoś wreszcie się przebudzi i zwróci uwagę na istotę edukacji dziecka a jest nią przyjazna i bezpieczna szkoła, z którą współpracują rodzice. Ostatnio słyszałem, że kontakt ze szkołą mają zazwyczaj ci rodzice, których dzieci dobrze się uczą i nie ma z nimi problemów dyscyplinarnych. Natomiast rodzice dzieci trudnych lekceważą kontakt ze szkołą a kiedy po wielu zaproszeniach dochodzi do spotkania to mają tylko pretensje do nauczycieli. Chciałbym w tym miejscu przypomnieć to, że pierwszymi wychowawcami są rodzice - szkoła wspomaga a nie zastępuje. Dlatego brak należytej współpracy jest z punktu moralnego czymś nagannym i w wielu przypadkach staje się po prostu grzechem.

Informacje duszpasterskie - XXIV Niedziela Zwykła Drukuj Email
Wpisany przez ks. Ryszard Piasecki   
sobota, 15 września 2012 00:00
 • Renowacja Misji Świętych
  będzie w dniach od 7 do 21 października. W pierwszym tygodniu swoje ćwiczenia duchowne będą mieli uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół średnich. Drugi tydzień będzie już dla wszystkich parafian. Zachęcam do udziału i tych, którzy nie mieli czasu w ubiegłym roku wziąć udziału w Misjach. Wszystkich zaś proszę o modlitwę w intencji renowacji Misji Świętych w naszej parafii, szczególnie grupy modlitewne i wspólnoty. 

 • Spotkania modlitewno-formacyjne:
  Rycerstwo Niepokalanej – środa – godz. 16.30;
  Towarzystwo Przyjaciół WSD – środa godz. 19.00;
  Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – środa godz. 19.00.

 • Spotkanie Grupy Dzieci Niepełnosprawnych
  będzie w poniedziałek 17 września o godz. 15.30. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z opiekunami.
   
 • Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę
  odbędzie się 23 września – główna uroczystość o godz. 11.00.  Szczegółowy program podany jest na afiszu.
   
 • Składka inwestycyjna
  przeprowadzona w ubiegłą niedzielę, w kopertach, przyniosła kwotę 11700 zł zaś ofiary złożone na tacę bez kopert wyniosły 5000 zł. Za wszelkie ofiary składamy podziękowanie. Przypominamy, że koszt renowacji posadzki wyniósł 25 tys. zł. Prosimy tych, którzy jeszcze nie mieli okazji włączyć się w sfinansowanie renowacji o złożenie ofiar w kopertach w najbliższą niedzielę.
   
 • Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa
  organizuje wyjazd na diecezjalne czuwanie modlitewne do Nowej Jastrząbki w dniu 21 września, wyjazd z Placu Solidarności o godz. 16.30, koszt 10 zł, zapisy w kancelarii lub tel. 14 6810593 (wieczorem do 19.09.12).

 • Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość
  przypadający w niedzielę 30 września odbędzie się w Szczepanowie. Krucjata Wyzwolenie Człowieka organizuje wyjazd do Szczepanowa – zapisy na poniedziałkowym spotkaniu Krucjaty.

 • Msza św. w intencji poległych i pomordowanych żołnierzy
  zorganizowana przez Zarząd AK Koło Terenowe Dębica  zostanie odprawiona 23 września o godz. 10.30 w Kościele Św. Jadwigi.
   
 • Koncert wokalno-organowy
  odbędzie się w sobotę 22 września w Kościele Ducha Świętego o godz. 19.00. Utwory wokalne zaprezentuje znakomity tenor Ks. Rafał Kobyliński z Poznania, zaś solowe utwory organowe wykona Łukasz Mateja z Krakowa.
   
 • Ks. Prałat Bronisław Marczyk,
  emerytowany proboszcz Parafii Pustków Osiedle zamieszkał na plebani naszej parafii. Ostatnio zamieszkiwał w Parafii Rzochów. Będzie służył pomocą w spowiedzi św. w miarę swoich sił. Serdecznie witamy Księdza Bronisława w naszej wspólnocie i życzymy spokojnych dni oraz Bożej pomocy i wielu jeszcze potrzebnych sił. Do życzeń dołączamy serdeczną modlitwę w intencji wrześniowego solenizanta.

   
 • Obowiązkowe spotkanie gimnazjalistów z klas trzecich,
  przynależących do naszej parafii, a uczęszczających do różnych gimnazjów, w czwartek o 17.30. Rozpoczęcie w Domu Św. Jadwigi. Na spotkanie przychodzimy z rodzicami! Prosimy o dopilnowanie tej sprawy, gdyż jest to bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy także tych, którzy, z różnych przyczyn, w ubiegłym roku szkolnym nie przyjęli tego sakramentu a pragną do niego przystąpić.
   
 • Spotkanie liturgiczno-formacyjne,
  przygotowujące do sakramentu bierzmowania, uczniów klas drugich gimnazjum mieszkających na terenie naszej parafii, w piątek o 16.15 w Domu Św. Jadwigi. Spotkanie jest obowiązkowe.
   
 • Msza wspólnotowa
  na rozpoczęcie roku formacyjnego Ruchu Światło-Życie,
  połączona z wręczeniem świec animatorskich odbędzie się we wtorek o godz. 18.00, po niej spotkanie rejonowe par animatorskich Domowego Kościoła.
 
 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

POLECAMY
Diecezja Tarnowska Konferencja Episkopatu Polski Gość Niedzielny