Parafia p.w. Św. Jadwigi
w Dębicy

Slider

Zdaniem proboszcza

10 grudnia 2017r.

09 grudzień 2017

Dzisiaj tak wiele słyszymy o potrzebie zachowywania prawa. Przeciwnicy polityczni bardzo często posługują się argumentem o łamaniu prawa przez adwersarzy a później również sami łamią prawo, w imię powiedzenia „tonący się brzytwy chwyta”.  Zresztą w świecie polityki łamanie prawa jest bardzo częstą praktyką i nawet etyka nie jest temu w stanie zapobiec, gdyż jest ona dzisiaj na samym końcu wartości uznawanych przez współczesny świat. Interesy doczesne są tak mocne, że nawet wierzący nabierają wątpliwości co do potrzeby starania się o zachowanie prawa Bożego. Powstaje wtedy pytanie: jaki sens nadać swojemu życiu, które przecież idzie w wieczność? Czym się kierować, by życia nie zmarnować? Tam, po drugiej stronie zapytają ciebie w zasadzie o jedno – czy znasz Syna Człowieczego? Pomyśl o tym już dzisiaj, w nadchodzące Boże Narodzenie.

Myśli na niedziele...

II Niedziela Adwentu

09 grudzień 2017

Uznanie Jezusa Synem Bożym jest początkiem oraz fundamentem Ewangelii. Jest to skała na której opiera się chrześcijaństwo. A co jest skałą twojego życia?

I Niedziela Adwentu

02 grudzień 2017

Chrześcijanin żyje nie tylko oczekiwaniem na Chrystusa, ale również  w zjednoczeniu z Chrystusem, to znaczy posiadając to czego się oczekuje. To przypomina czas Adwentu.

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

26 listopad 2017

Nasze życie odbywa się w dwóch czasach. Pierwszy to życie ziemskie w którym spotykamy Chrystusa jago „dobrego pasterza”. Decyzja czy pójść za Nim należy do nas. Nadejdzie jednak moment, Kidy przekroczymy próg wieczności i tam będzie nowa faza naszego życia, w którym spotkamy Chrystusa, ale już jako sędziego. Wtedy decyzja już nie będzie należała do nas i nie będzie czasu na dyskusje i obronę. Pomyśl o tym już dziś.