Licznik odwiedzin

Wizyty: [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
53
311
278

+33
W tym tygodniu:
W tamtym tygodniu:
Dwa tygodnie temu:
1367
1984
2255

-271
W tym miesiącu:
W tamtym miesiącu:
Dwa miesiące temu:
364
9692
11959

-2267
W tym roku:
W tamtym roku:
83060
130439
-47379

Odwiedziło nas:
od uruchomienia tego licznika 433 682
od początku istnienia serwisu 903 494

Kto nas odwiedza ?

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Statystyki serwisu

Użytkowników : 7
Artykułów : 846
Zakładki : 12

Zdaniem Proboszcza...

27 lipca 2014r.

Brak krwi w Polsce – taką informację usłyszałem w ostatnią środę na antenie Jedynki Polskiego Radia. Z zainteresowaniem wysłuchałem rozmowy prowadzonej na ten temat i dowiedziałem się o przyczynach tego problemu: zwiększony popyt na krew w miesiącach wakacyjnych z racji większej ilości wypadków; mniejsza liczba krwiodawców; a także zbyt małe docenianie tych, którzy oddają bezinteresownie krew. Krwią nie można handlować i to jest budujące, ale niewystarczające uznanie ze strony Państwa wymaga głębokiej korekty. Należy przy tym pamiętać, że dawca krwi może oddać – o ile dobrze pamiętam 450 mililitrów raz na 8 tygodni. Jeżeli ich liczba jest za mała to oczywiście, że nastąpią braki tym bardziej, że krew można magazynować tylko przez 42 dni. Gratyfikacje dla dawcy są bardzo mizerne w stosunku do wartości oddanej krwi – bezcennej dla ratowania życia i zdrowia. I nie chodzi tu o jakieś wielkie dobra materialne, trzeba jedynie zastanowić się nad społecznym wyróżnienie tychże osób i stosownymi ułatwieniami chociażby w sytuacji potrzeby korzystania z pomocy medycznej. Należy także rozważyć i właściwie ustawić pomoc regeneracyjną dla organizmu dawcy. Kiedyś będąc uczniem liceum niemal połowa klasy oddawała honorowo krew. Dzisiaj tego już nie ma, gdyż człowiek zatraca wrażliwość na dzielenie się bezinteresowne z drugim człowiekiem. Wszystko ma cenę – a skoro za krew nie płacą to jej nie oddam to motto dzisiejszej postawy człowieka. Czy tak być powinno?

Informacje duszpasterskie - XXIV Niedziela Zwykła Drukuj Email
Wpisany przez ks. Ryszard Piasecki   
sobota, 15 września 2012 00:00
 • Renowacja Misji Świętych
  będzie w dniach od 7 do 21 października. W pierwszym tygodniu swoje ćwiczenia duchowne będą mieli uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół średnich. Drugi tydzień będzie już dla wszystkich parafian. Zachęcam do udziału i tych, którzy nie mieli czasu w ubiegłym roku wziąć udziału w Misjach. Wszystkich zaś proszę o modlitwę w intencji renowacji Misji Świętych w naszej parafii, szczególnie grupy modlitewne i wspólnoty. 

 • Spotkania modlitewno-formacyjne:
  Rycerstwo Niepokalanej – środa – godz. 16.30;
  Towarzystwo Przyjaciół WSD – środa godz. 19.00;
  Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – środa godz. 19.00.

 • Spotkanie Grupy Dzieci Niepełnosprawnych
  będzie w poniedziałek 17 września o godz. 15.30. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z opiekunami.
   
 • Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę
  odbędzie się 23 września – główna uroczystość o godz. 11.00.  Szczegółowy program podany jest na afiszu.
   
 • Składka inwestycyjna
  przeprowadzona w ubiegłą niedzielę, w kopertach, przyniosła kwotę 11700 zł zaś ofiary złożone na tacę bez kopert wyniosły 5000 zł. Za wszelkie ofiary składamy podziękowanie. Przypominamy, że koszt renowacji posadzki wyniósł 25 tys. zł. Prosimy tych, którzy jeszcze nie mieli okazji włączyć się w sfinansowanie renowacji o złożenie ofiar w kopertach w najbliższą niedzielę.
   
 • Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa
  organizuje wyjazd na diecezjalne czuwanie modlitewne do Nowej Jastrząbki w dniu 21 września, wyjazd z Placu Solidarności o godz. 16.30, koszt 10 zł, zapisy w kancelarii lub tel. 14 6810593 (wieczorem do 19.09.12).

 • Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość
  przypadający w niedzielę 30 września odbędzie się w Szczepanowie. Krucjata Wyzwolenie Człowieka organizuje wyjazd do Szczepanowa – zapisy na poniedziałkowym spotkaniu Krucjaty.

 • Msza św. w intencji poległych i pomordowanych żołnierzy
  zorganizowana przez Zarząd AK Koło Terenowe Dębica  zostanie odprawiona 23 września o godz. 10.30 w Kościele Św. Jadwigi.
   
 • Koncert wokalno-organowy
  odbędzie się w sobotę 22 września w Kościele Ducha Świętego o godz. 19.00. Utwory wokalne zaprezentuje znakomity tenor Ks. Rafał Kobyliński z Poznania, zaś solowe utwory organowe wykona Łukasz Mateja z Krakowa.
   
 • Ks. Prałat Bronisław Marczyk,
  emerytowany proboszcz Parafii Pustków Osiedle zamieszkał na plebani naszej parafii. Ostatnio zamieszkiwał w Parafii Rzochów. Będzie służył pomocą w spowiedzi św. w miarę swoich sił. Serdecznie witamy Księdza Bronisława w naszej wspólnocie i życzymy spokojnych dni oraz Bożej pomocy i wielu jeszcze potrzebnych sił. Do życzeń dołączamy serdeczną modlitwę w intencji wrześniowego solenizanta.

   
 • Obowiązkowe spotkanie gimnazjalistów z klas trzecich,
  przynależących do naszej parafii, a uczęszczających do różnych gimnazjów, w czwartek o 17.30. Rozpoczęcie w Domu Św. Jadwigi. Na spotkanie przychodzimy z rodzicami! Prosimy o dopilnowanie tej sprawy, gdyż jest to bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy także tych, którzy, z różnych przyczyn, w ubiegłym roku szkolnym nie przyjęli tego sakramentu a pragną do niego przystąpić.
   
 • Spotkanie liturgiczno-formacyjne,
  przygotowujące do sakramentu bierzmowania, uczniów klas drugich gimnazjum mieszkających na terenie naszej parafii, w piątek o 16.15 w Domu Św. Jadwigi. Spotkanie jest obowiązkowe.
   
 • Msza wspólnotowa
  na rozpoczęcie roku formacyjnego Ruchu Światło-Życie,
  połączona z wręczeniem świec animatorskich odbędzie się we wtorek o godz. 18.00, po niej spotkanie rejonowe par animatorskich Domowego Kościoła.
 
 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

POLECAMY
Diecezja Tarnowska Konferencja Episkopatu Polski Gość Niedzielny