Licznik odwiedzin

Wizyty: [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
196
260
226

+34
W tym tygodniu:
W tamtym tygodniu:
Dwa tygodnie temu:
934
2255
2230

+25
W tym miesiącu:
W tamtym miesiącu:
Dwa miesiące temu:
7639
11959
10782

+1177
W tym roku:
W tamtym roku:
80643
130439
-49796

Odwiedziło nas:
od uruchomienia tego licznika 431 265
od początku istnienia serwisu 901 077

Kto nas odwiedza ?

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Statystyki serwisu

Użytkowników : 7
Artykułów : 843
Zakładki : 12

Zdaniem Proboszcza...

20 lipca 2014r.

Zastanawia mnie problem coraz częstszej rezygnacji osób uważających się za katolików ze Sakramentu Małżeństwa na rzecz związku partnerskiego czy tylko cywilnego. Pytam o przyczyny takiej postawy, gdyż dla katolika małżeństwo sakramentalne jest normalną drogą budowania związku małżeńskiego i rodzinnego. W odpowiedziach najczęściej pojawia się niestety niedojrzałość i dlatego ludzie młodzi nie są pewni czego tak naprawdę oczekują od siebie. Mając na ogół bardzo słabe rozeznanie co do wartości sakramentu jednak lękają się czy aby nie „zamkną sobie drogę” w przypadku trudności w życiu z takim a takim człowiekiem. Asekuranctwo przyjmuje już dosyć pokaźne rozmiary, gdyż pary z ponad dziesięcioletni stażem wspólnego życia nie są pewne siebie nawzajem. Pewności stuprocentowej raczej nie można osiągnąć, ale sakrament w przypadku człowieka wierzącego pomaga w podejmowaniu większego wysiłku na rzecz trwałości związku, pokonywania trudności i stałego budowania więzi. Innym argumentem jest brak pieniędzy na wesele. Kiedy pytam ile kosztuje ślub w naszej parafii młodzi odpowiadają – to nie o to chodzi tylko trzeba podjąć gości, wynająć salę, suknia też musi być no i obrączki też kosztują. Wtedy wyjaśniam, że mając dwoje dzieci, małżeńskie doświadczenie raczej nie potrzeba białej sukni z trzymetrowym welonem ani setki gości – wystarczy skromna uroczystość w gronie rodziny i moralny ład wynikający z Ewangelii. Wreszcie są i tacy, którzy będąc kiedyś katolikami dzisiaj żyją już bez Boga, którego zastąpili dobrymi zarobkami, pozycją zawodową, konsumpcją. Czasami dla jakiegoś sentymentu zamawiają chrzest czy komunię dla swojej pociechy, by po prostu sprawić dziecku przyjemność, jedną  z wielu. Bóg nie jest im potrzebny, a jeżeli gdzieś w głębi duszy tli się jakieś jego pojęcie, to zazwyczaj jest to coś bliższego „czarnej dziurze” we wszechświecie niż osobowa Miłość zainteresowana człowiekiem. Pseudoentuzjaści papieża Franciszka oczekują na możliwość wielokrotnego małżeństwa w Kościele Katolickim, by wreszcie móc być szczęśliwym przez całe życie, gdyż życie w małżeństwie z jedną żoną czy jednym mężem to koszmar na, który przecież dobry Bóg nie może skazywać człowieka. Podejście do małżeństwa zmienia się, ale to nie oznacza iż te zmiany są dobre i staną się standardem dla katolików. Pan Jezus jasno powiedział w odniesieniu do małżeństwa: „Co Bóg złączył człowiek niech nie rozdziela” i to było, jest i będzie obowiązujące do końca świata.

Informacje duszpasterskie - XXIV Niedziela Zwykła Drukuj Email
Wpisany przez ks. Ryszard Piasecki   
sobota, 15 września 2012 00:00
 • Renowacja Misji Świętych
  będzie w dniach od 7 do 21 października. W pierwszym tygodniu swoje ćwiczenia duchowne będą mieli uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół średnich. Drugi tydzień będzie już dla wszystkich parafian. Zachęcam do udziału i tych, którzy nie mieli czasu w ubiegłym roku wziąć udziału w Misjach. Wszystkich zaś proszę o modlitwę w intencji renowacji Misji Świętych w naszej parafii, szczególnie grupy modlitewne i wspólnoty. 

 • Spotkania modlitewno-formacyjne:
  Rycerstwo Niepokalanej – środa – godz. 16.30;
  Towarzystwo Przyjaciół WSD – środa godz. 19.00;
  Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – środa godz. 19.00.

 • Spotkanie Grupy Dzieci Niepełnosprawnych
  będzie w poniedziałek 17 września o godz. 15.30. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z opiekunami.
   
 • Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę
  odbędzie się 23 września – główna uroczystość o godz. 11.00.  Szczegółowy program podany jest na afiszu.
   
 • Składka inwestycyjna
  przeprowadzona w ubiegłą niedzielę, w kopertach, przyniosła kwotę 11700 zł zaś ofiary złożone na tacę bez kopert wyniosły 5000 zł. Za wszelkie ofiary składamy podziękowanie. Przypominamy, że koszt renowacji posadzki wyniósł 25 tys. zł. Prosimy tych, którzy jeszcze nie mieli okazji włączyć się w sfinansowanie renowacji o złożenie ofiar w kopertach w najbliższą niedzielę.
   
 • Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa
  organizuje wyjazd na diecezjalne czuwanie modlitewne do Nowej Jastrząbki w dniu 21 września, wyjazd z Placu Solidarności o godz. 16.30, koszt 10 zł, zapisy w kancelarii lub tel. 14 6810593 (wieczorem do 19.09.12).

 • Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość
  przypadający w niedzielę 30 września odbędzie się w Szczepanowie. Krucjata Wyzwolenie Człowieka organizuje wyjazd do Szczepanowa – zapisy na poniedziałkowym spotkaniu Krucjaty.

 • Msza św. w intencji poległych i pomordowanych żołnierzy
  zorganizowana przez Zarząd AK Koło Terenowe Dębica  zostanie odprawiona 23 września o godz. 10.30 w Kościele Św. Jadwigi.
   
 • Koncert wokalno-organowy
  odbędzie się w sobotę 22 września w Kościele Ducha Świętego o godz. 19.00. Utwory wokalne zaprezentuje znakomity tenor Ks. Rafał Kobyliński z Poznania, zaś solowe utwory organowe wykona Łukasz Mateja z Krakowa.
   
 • Ks. Prałat Bronisław Marczyk,
  emerytowany proboszcz Parafii Pustków Osiedle zamieszkał na plebani naszej parafii. Ostatnio zamieszkiwał w Parafii Rzochów. Będzie służył pomocą w spowiedzi św. w miarę swoich sił. Serdecznie witamy Księdza Bronisława w naszej wspólnocie i życzymy spokojnych dni oraz Bożej pomocy i wielu jeszcze potrzebnych sił. Do życzeń dołączamy serdeczną modlitwę w intencji wrześniowego solenizanta.

   
 • Obowiązkowe spotkanie gimnazjalistów z klas trzecich,
  przynależących do naszej parafii, a uczęszczających do różnych gimnazjów, w czwartek o 17.30. Rozpoczęcie w Domu Św. Jadwigi. Na spotkanie przychodzimy z rodzicami! Prosimy o dopilnowanie tej sprawy, gdyż jest to bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy także tych, którzy, z różnych przyczyn, w ubiegłym roku szkolnym nie przyjęli tego sakramentu a pragną do niego przystąpić.
   
 • Spotkanie liturgiczno-formacyjne,
  przygotowujące do sakramentu bierzmowania, uczniów klas drugich gimnazjum mieszkających na terenie naszej parafii, w piątek o 16.15 w Domu Św. Jadwigi. Spotkanie jest obowiązkowe.
   
 • Msza wspólnotowa
  na rozpoczęcie roku formacyjnego Ruchu Światło-Życie,
  połączona z wręczeniem świec animatorskich odbędzie się we wtorek o godz. 18.00, po niej spotkanie rejonowe par animatorskich Domowego Kościoła.
 
 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

POLECAMY
Diecezja Tarnowska Konferencja Episkopatu Polski Gość Niedzielny