Licznik odwiedzin

Wizyty: [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
143
267
304

-37
W tym tygodniu:
W tamtym tygodniu:
Dwa tygodnie temu:
714
1988
2187

-199
W tym miesiącu:
W tamtym miesiącu:
Dwa miesiące temu:
143
9174
10917

-1743
W tym roku:
W tamtym roku:
102930
130439
-27509

Odwiedziło nas:
od uruchomienia tego licznika 453 552
od początku istnienia serwisu 923 364

Kto nas odwiedza ?

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Statystyki serwisu

Użytkowników : 7
Artykułów : 878
Zakładki : 12

Zdaniem Proboszcza...

28września 2014r.

Czy w dobie tak wielkiego przepływu informacji są potrzebne tablice kamienne sięgające rodowodem do starożytności? Odpowiadam – są potrzebne, gdyż ludzkość nie znalazła innego sposobu przekazania następnym pokoleniom ważnych informacji. Tak się jakoś dziwnie składa, że chcąc upamiętnić jakieś wydarzenie czy osobę sięgamy do trwałych materiałów, czego dowodem są nagrobki, pomniki, tablice pamiątkowe czy nawet aleje gwiazd czy osób zasłużonych ludzkości. Poruszam ten temat z racji kolejnej tablicy umieszczonej na jednym z najstarszych budynków w Dębicy, Gimnazjum Miejskim Nr 1. Tablica upamiętnia ogromny wysiłek Polskiego Państwa Podziemnego powstałego w wyniku agresji Niemiec i Rosji Sowieckiej na nasz kraj. Żyją jeszcze ludzie należący do pokolenia wojny i doskonale pamiętają jej koszmar. Utrata bliskich, niepewność jutra, powszechny strach, braki materialne, głód, zamknięte szkoły – to wszystko musieli przeżyć i ponadto stanąć do walki o wolność, by następne pokolenia żyły w pokoju. Pamięć dana tym Polakom jest naszym obowiązkiem, którego dzisiaj musimy uczyć. Młode pokolenie, niestety zapatrzone jest przede wszystkim w siebie, to jest ważne co mnie dotyczy, to ja muszę mieć przestrzeń do realizacji swoich celów bez oglądania się na innych. Dobrze, że młody człowiek chce się realizować ale musi pamiętać o historii, która niestety lubi się powtarzać. Pamięć rodzi refleksję skłaniającą do takiego układania spraw społecznych czy międzynarodowych, aby nie było wojny.
 

Informacje duszpasterskie - XXIV Niedziela Zwykła Drukuj Email
Wpisany przez ks. Ryszard Piasecki   
sobota, 15 września 2012 00:00
 • Renowacja Misji Świętych
  będzie w dniach od 7 do 21 października. W pierwszym tygodniu swoje ćwiczenia duchowne będą mieli uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół średnich. Drugi tydzień będzie już dla wszystkich parafian. Zachęcam do udziału i tych, którzy nie mieli czasu w ubiegłym roku wziąć udziału w Misjach. Wszystkich zaś proszę o modlitwę w intencji renowacji Misji Świętych w naszej parafii, szczególnie grupy modlitewne i wspólnoty. 

 • Spotkania modlitewno-formacyjne:
  Rycerstwo Niepokalanej – środa – godz. 16.30;
  Towarzystwo Przyjaciół WSD – środa godz. 19.00;
  Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – środa godz. 19.00.

 • Spotkanie Grupy Dzieci Niepełnosprawnych
  będzie w poniedziałek 17 września o godz. 15.30. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z opiekunami.
   
 • Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę
  odbędzie się 23 września – główna uroczystość o godz. 11.00.  Szczegółowy program podany jest na afiszu.
   
 • Składka inwestycyjna
  przeprowadzona w ubiegłą niedzielę, w kopertach, przyniosła kwotę 11700 zł zaś ofiary złożone na tacę bez kopert wyniosły 5000 zł. Za wszelkie ofiary składamy podziękowanie. Przypominamy, że koszt renowacji posadzki wyniósł 25 tys. zł. Prosimy tych, którzy jeszcze nie mieli okazji włączyć się w sfinansowanie renowacji o złożenie ofiar w kopertach w najbliższą niedzielę.
   
 • Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa
  organizuje wyjazd na diecezjalne czuwanie modlitewne do Nowej Jastrząbki w dniu 21 września, wyjazd z Placu Solidarności o godz. 16.30, koszt 10 zł, zapisy w kancelarii lub tel. 14 6810593 (wieczorem do 19.09.12).

 • Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość
  przypadający w niedzielę 30 września odbędzie się w Szczepanowie. Krucjata Wyzwolenie Człowieka organizuje wyjazd do Szczepanowa – zapisy na poniedziałkowym spotkaniu Krucjaty.

 • Msza św. w intencji poległych i pomordowanych żołnierzy
  zorganizowana przez Zarząd AK Koło Terenowe Dębica  zostanie odprawiona 23 września o godz. 10.30 w Kościele Św. Jadwigi.
   
 • Koncert wokalno-organowy
  odbędzie się w sobotę 22 września w Kościele Ducha Świętego o godz. 19.00. Utwory wokalne zaprezentuje znakomity tenor Ks. Rafał Kobyliński z Poznania, zaś solowe utwory organowe wykona Łukasz Mateja z Krakowa.
   
 • Ks. Prałat Bronisław Marczyk,
  emerytowany proboszcz Parafii Pustków Osiedle zamieszkał na plebani naszej parafii. Ostatnio zamieszkiwał w Parafii Rzochów. Będzie służył pomocą w spowiedzi św. w miarę swoich sił. Serdecznie witamy Księdza Bronisława w naszej wspólnocie i życzymy spokojnych dni oraz Bożej pomocy i wielu jeszcze potrzebnych sił. Do życzeń dołączamy serdeczną modlitwę w intencji wrześniowego solenizanta.

   
 • Obowiązkowe spotkanie gimnazjalistów z klas trzecich,
  przynależących do naszej parafii, a uczęszczających do różnych gimnazjów, w czwartek o 17.30. Rozpoczęcie w Domu Św. Jadwigi. Na spotkanie przychodzimy z rodzicami! Prosimy o dopilnowanie tej sprawy, gdyż jest to bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy także tych, którzy, z różnych przyczyn, w ubiegłym roku szkolnym nie przyjęli tego sakramentu a pragną do niego przystąpić.
   
 • Spotkanie liturgiczno-formacyjne,
  przygotowujące do sakramentu bierzmowania, uczniów klas drugich gimnazjum mieszkających na terenie naszej parafii, w piątek o 16.15 w Domu Św. Jadwigi. Spotkanie jest obowiązkowe.
   
 • Msza wspólnotowa
  na rozpoczęcie roku formacyjnego Ruchu Światło-Życie,
  połączona z wręczeniem świec animatorskich odbędzie się we wtorek o godz. 18.00, po niej spotkanie rejonowe par animatorskich Domowego Kościoła.
 
 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

POLECAMY
Diecezja Tarnowska Konferencja Episkopatu Polski Gość Niedzielny